O mnie ktoś

  • Category: Uncategorised
  • Hits: 2993
  • Print ,

Mirosław (Boże go błogosław) Biały urodził się w 1966 roku. Liceum Plastyczne ukończył w Lublinie a Wyższą Szkołę Graficzną w Danii (Den Grafiske Højskole), w której mieszkał przez 10 lat. Mieszkał oczywiście w Danii nie w szkole.
Przygodę z malarstwem rozpoczął już w dzieciństwie i od tamtego czasu jest to jego życiowa pasja i zawód. Jest zaangażowanym w swoją twórczość artystą. Mimo młodego wieku (dawno pisane) namalował już wiele obrazów i wielokrotnie wystawiał swoje prace, między innymi w Skandynawii, Niemczech, Holandii, Polsce. Jego prace można znaleźć w prywatnych kolekcjach na całym niemalże świecie.

Podróżował, aby bardziej zgłębić kulturę i sztukę innych krajów i województw. Był w Nowym Sączu i Nowym Yorku. I w jednym i drugim poznawał, poznawali jego i poznawali się na nim.
Podczas studiów w Kopenhadze szkolił się na komputerze w grafice komputerowej.
Malarstwo uprawiał jednak najchętniej. Choć oprócz malowania projektował plakaty, rzeźbił, zajmował się ceramiką i ilustracją książkową, lecz robił to głownie z chęci zysku, ponieważ potrzebował na podróże do innych krajów i województw. Projektował dla Amnesty International i Unii Europejskiej, dla organizacji pozarządowych i firm prywatnych.

Sprzedaje wiele swoich prac głównie poprzez galerie w Warszawie, Krakowie i Lublinie, z którymi współpracuje od kilku lat.

Obrazy Miro Białego ciągle zaskakują tematyką i ekspresją. Trudno zakwalifikować jego twórczość do konkretnego kierunku, ale sam określa to co robi jako fragmentaryzm metaforyczny lub momentaryz fragmentaryczny.
Bohaterami jego prac są ludzie ze swoimi wadami i ułomnościami, a zarazem piękni na swój sposób. Jego obrazy często wzruszają, ranią, obrażają lub śmieszą bo dotyczą nas samych i naszych emocji.ogorzały fan
MIRO BIALY Malarstwo © tel. +48 505 780 795 EMAIL